Як правильно вибирати мед

Напевно, ніхто не стане спростовувати користь меду. Він потрібний всім: і дорослим, і дітям, і здоровим людям, і тим, у кого проблеми зі здоров'ям.

В ньому багато різних речовин, але в основному глюкоза й фруктоза. Загалом же до складу меду входить до 70 різних корисних речовин.

Основним компонентом меду є вуглеводи: найбільше фруктози – 38%, трохи менше глюкози – 31%, ще 10% припадає на інші цукри. Багатий цей продукт також вітамінами групи В, є невелика кількість вітаміну С. Крім того, до складу меду входять дуже потрібні людині макро – та мікроелементи: калій, натрій, кальцій, фосфор тощо.

Обрати найякісніший мед до смаку можна на Центральному ринку.  

На вибір покупців продавці пропонують гречаний, квітковий, акацієвий, липовий меди. Є «різнотрав’я» та «лісове різнотрав’я».

«Наші меди всі дуже якісні, адже натуральні. Привозимо його з різних куточків області», – розповідає продавчиня пані Галина.

Пропонуємо Вам скористатися наступними способами перевірки якості меду:

Понюхайте мед. Продукт, «зроблений» бджолами з квіткового нектару, має специфічний, приємний запах. Той же, що отримали з цукрового сиропу, не має сильного медового аромату.

Спробуйте продукт на смак. Після ложечки меду ви відчуєте легке першіння в горлі, терпкість. Смак повинен бути солодким, без жодного натяку на кислоту. 

Пам'ятайте. Рідким може бути тільки свіжовикачаний мед. Протягом 1-2 місяців мед будь-яких сортів кристалізується (виняток – акацієвий).

Рідкий мед повинен бути досить тягучим. Якщо Ви купуєте мед в щільно закритій банці, просто нахиліть ємність з боку в бік. Мед повинен плавно перетікати з одного місця в інше. 

Хороший мед можна накрутити на ложку, як стрічку або шнур. Мед несправжній або недозрілий не володіє такими властивостями – намотати його Ви не зможете, він буде просто стікати.

Візьміть мед і злегка потріть його між пальцями. Якісний продукт ви розітрете повністю (він просто вбереться в шкіру), а той, в якому є непотрібні добавки, перетвориться в грудочку.

Подивіться уважно на банку. Ви не повинні виявити там поділу на смуги і чітких шарів. Хороший мед навіть після кристалізації буде однорідним.

Відразу при покупці Ви можете перевірити якість і справжність меду ще одним способом. Візьміть невелику кількість меду і нанесіть його на папір. Продукт з підвищеним вмістом води почне вбиратися в папір майже відразу. А ось від якісного меду слід на папері почне з'являтися тільки через 5-7 хвилин.

Завітайте на Центральний ринок Івано-Франківська та оберіть корисний і якісний мед до смаку. Тут також маєте змогу придбати різного роду продукцію за доступними цінами.

Схожі Новини

Смачний і лікувальний: який мед пропонують на Центральному ринку

У холодну пору чай з медом добре зігріває та навіть трохи лікує. При тому, додавати цей солодкий продукт до чаю значно корисніше за цукор. Обрати мед до смаку франківці мають змогу на Центральному рин...

Читати далі

Як правильно обрати телятину

Телятина – вишукане м’ясо з ніжним, молочним смаком. Вона цінується за свої дієтичні якості, поживність і легкість в приготуванні. Варто знати, що телятина – це м’ясо з молодого теляти віком від одног...

Читати далі

Топ – 5 прянощів для Ваших страв

Уявити сучасну кулінарію без спецій та прянощів неможливо. Саме ці дивовижні приправи відіграють важливу смакову роль та вносять особливі пікантні відтінки в уже майже готову страву. Якщо правильно і...

Читати далі

Як правильно вибрати м’ясо для шашлику

Шашлики – головний атрибут відпочинку на природі. Ця страва у всіх асоціюється з весняним або літнім настроєм, сонцем, зеленою травою і приємним запахом багаття.

Читати далі

Грейпфрут для схуднення – як правильно вживати фрукт

Грейпфрут – цитрусовий фрукт, який з’явився в результаті схрещування солодкого апельсина і помело. Він росте в теплих широтах, в основному в тропіках. Головна цінність цього фрукту – унікальний вітамі...

Читати далі

Якісний та екологічний мед: найбільший вибір на Центральному ринку

Мед – це чудовий природній спосіб зміцнити здоров’я. Якісний та екологічно чистий мед завжди можна придбати на Центральному ринку.

Читати далі